Kandó News

Ez a Kandó Téri Általános Iskola hivatalos iskolablogja

Farkas Anna nyelvtanverseny

Iskolánk hagyományaihoz híven, idén is megrendeztük
alsó tagozatos kisdiákok részére a

Farkas Anna nyelvtanversenyt

Elsős kisnyelvészek:


Pilter Ábel            1. helyezés

Szaniszló Flóra    2. helyezés

Kovács Flóra        3. helyezés

Másodikos kisnyelvészek:


Nagy Emese        1. helyezés

Várkonyi Viola      1. helyezés

Köteles Kála         2. helyezés

Palotás Panni       3. helyezés

Salamon László    3. helyezés

Harmadikos kisnyelvészek:


Buzál Bora          1. helyezés

Vigh Dóra            2. helyezés

Marosi Noémi      3. helyezés

Negyedikes kisnyelvészek:


Gyenes Hanna     1. helyezés

Bognár Anna        2. helyezés

Káldi Panna          3. helyezés

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT

ÁPRILIS 24-28.

 

Úgy kielégíteni a jelen nemzedékek szükségleteit, hogy azzal nem csökkentjük a jövő nemzedék szükséglet-kielégítési esélyeit.

(Burtland- bizottság 1984)

Iskolánk is bekapcsolódott a Fenntarthatóság-környezettudatosság Témahét programjába. Tanárok, gyerekek sokat beszélgettek a fenntarthatóság fogalmáról, a jövő nemzedék feladatairól.

Minden osztály elkészítette a fenntartható jövőnkhöz kapcsolódó plakátját.

Ezekkel a plakátokkal díszítettük iskolánkat a témahéten. Így hirdettük

a csütörtöki zárórendezvényünket: Ültess! Cserélj!

Neked is legyen fűszernövény palántád!



FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT

A fűszerek már az emberiség hajnalán az ételek lelkét adták.

Április 27-én, csütörtökön tartottuk meg zárórendezvényünket, melyen részt vett
kicsi és nagy, gyermek és felnőtt.

11:00 órától fogadtuk a Hétszínvirág Óvoda nagycsoportosait.

13:00 órától a kandós diákok elültethették saját palántájukat.

16:00 órától fogadtuk a kandós szülőket a palántabörzén.


SPORTSIKEREINK

Szép eredményt értek el tanulóink a Budapesti Diákolimpia Mezei-futóversenyén.
A II. korcsoport fiú versenyzői megnyerték az egyéni és a csapatversenyt is.

Az egyéni győztes: Szabó Szilárd 4.b osztályos tanuló.

A csapat tagjai:

Szabó Szilárd 4.b

Giba Előd 5.b

Kötél Márk 4. e

Szelényi Márk 4.b

Ezzel a kiváló eredménnyel kijutottak az országos döntőre, amely
2017. április 11-én, Gödöllőn kerül megrendezésre.

Gratulálunk a versenyzőknek és az őket felkészítő testnevelő tanároknak.

 

Szombaton volt a „Játsszunk együtt!” csapatverseny szuperdöntője.

 

Eredményeink:

1. évfolyam         I. hely felkészítő: Mesterné Biró Anikó

2. évfolyam:         I.hely felkészítő: Kállai Ildikó

3. évfolyam:         II. hely felkészítő: Molnár Csilla

4. évfolyam:         I.hely felkészítő: Kállai Ildikó

1. évfolyam csapattagok:
Jánosity Áron, Szaniszló Flóra, Varga Ákos, Varga Ármin, Varga Kata, Lakatos Dominik, Márkus Liliána, Váradi Kata, Bátfai Tamás, Guzmics Levente, Hudomiet Dóra, Nagy Bence

2. évfolyam csapattagok:
Fajger Nóra, Mészáros Hanna, Csákay Boglárka, Rozsnyai Anna, Ősz Eleonóra, Kónya Martin, Oláh Márton, Kemény Gergő, Szilágyi Dominik, Kenyeres Miklós, Halasi Levente, Nagy Attila

3. évfolyam csapattagok:

Bankó Richárd, Bélius András, Buzál Bora, Csikós Zétény, Farkas Dávid, Gerhardt Ábel, Kiss-Berta Júlia, Kun Szebasztián, Orbán Regina, Tóth-Hajnal Máté, Vigh Dóra, Virág Nóra

4. évfolyam csapattagok:
Rozsnyai Nóra, Barta Erika, Libor Gréta, Tillman Emma, Petrohán Zsófia, Pallai Nikolett, Szabó Szilárd, Szelényi Márk, Kötél Márk, Mészáros Vince, Birkás Szabolcs, Tóth Balázs


Összesítésben is elnyertük a Vándorkupát, idén harmadszor,
így véglegesen a miénk lett.

 

 

A kerületi atlétika versenyen iskolánk alsó tagozatos tanulói remek eredményeket értek el.

I. korcsoport
(2008- 2009-es születésűek)

fiúk IV. helyezést,
lányok V. helyezést
értek el.

Csapattagok:

Kónya Martin 2.a

Nagy Attila 2.b

Halasi Levente 2.c

Zentai Noel 2.c

Pallinger Botond 2.c

Kenyeres Miklós 2.d
Fajger Nóra 2.b

Csákay Boglárka 2.c

Rozsnyai Anna 2.c

Tóth Édua 2.c

Molnár Bettina 2.c

Szaniszló Flóra 1.a

II. korcsoport
( 2006- 2007-es születésűek)

fiúk II. helyezést,
lányok I.helyezést
értek el.

Csapattagok:

Kötél Márk 4.e

Oláh Máté 4,e

Szelényi Márk 4.b

Szabó Szilárd 4.b

Tóth Balázs 4.b

Baracsi Levente 4.d

Tillman Emma 4.b

Kollárik Flóra 4.b

Pallai Nikolett 4. c

Rozsnyai Nóra 4.e

Rozsnyai Eszter 4.e

Bélius Dorottya 4.e

Pallai Nikolett egyéni összetettben II. helyezést ért el.

Felkészítő: Kállai Ildikó

 

További részletek: http://www.18dol.hu/index.php/programok/jatsszunk-egyutt

Újra TEéRTed délután a Kandóban

Március 30-án délután, októberi rendezvényünkhöz hasonlóan, izgalmas programokra hívtuk meg alsós diákjainkat.

Tanulóink érdeklődési körüknek megfelelően egy különleges órát tölthettek el tanítóikkal.

Kicsik mesemondó versenye

Február 20-án alsó tagozatos kisdiákjaink mesemondó versenyen mérték össze tudásukat.

Csukás István meséiből válogattak.

 


Kicsik farsangja

 

2017. február 16-án, csütörtökön az alsós kisdiákok
jelmezbe bújtak…, felvonultak…, táncoltak…, játszottak… és finomakat ettek!

Jó volt…

Balett a Kandóban

2017. január 18-án a Klasszikus balett szakkör ifjú tagjai nyílt óra keretében bemutatták tudásukat szülőknek, tanítóknak. Megmutatták, hogy néhány szakköri foglalkozás után milyen nagy tudásra, ügyességre tettek szert. Ízelítőt adtak gimnasztikából, rúdgyakorlatból, középgyakorlatokból, ugrásokból, koreográfiából és szabad táncból.

Köszönjük a bemutatót!

Köszönjük Lakos Krisztina tanítónő nagyszerű munkáját!