Kandó News

Ez a Kandó Téri Általános Iskola hivatalos iskolablogja

Farkas Anna nyelvtanverseny

Iskolánk hagyományaihoz híven, idén is megrendeztük
alsó tagozatos kisdiákok részére a

Farkas Anna nyelvtanversenyt

Elsős kisnyelvészek:


Pilter Ábel            1. helyezés

Szaniszló Flóra    2. helyezés

Kovács Flóra        3. helyezés

Másodikos kisnyelvészek:


Nagy Emese        1. helyezés

Várkonyi Viola      1. helyezés

Köteles Kála         2. helyezés

Palotás Panni       3. helyezés

Salamon László    3. helyezés

Harmadikos kisnyelvészek:


Buzál Bora          1. helyezés

Vigh Dóra            2. helyezés

Marosi Noémi      3. helyezés

Negyedikes kisnyelvészek:


Gyenes Hanna     1. helyezés

Bognár Anna        2. helyezés

Káldi Panna          3. helyezés

Erdő-mező meséi

Iskolánk alsós tanulói sok szép képet, érdekes mesét készítettek

a XVIII. kerület Önkormányzat,

és a Külső-Pesti Tankerületi Központ által meghirdetett

Erdő, mező meséi c. pályázatra.

A beküldött képekből, mesékből könyvet készítettek, melybe tanulóink alkotásai is bekerültek.

1. a
Szalai Jázmin                             II. helyezést ért el

Borbély Kira                               Dicséretben részesült

Kovács Flóra                              Dicséretben részesült

Káldi Nóra                                  Dicséretben részesült

Mártonffy Dániel                        Dicséretben részesült

Takács Nóri                                Dicséretben részesült

Virág Linda                                Dicséretben részesült

Kormos Hédi

Mester Panna

Felkészítő tanító: Mesterné Biró Anikó

 

2. a

Várkonyi ViolaVirág                                Dicséretben részesült

Gerendi Emma

Kálmán Laura

Felkészítő tanító: Papp Zsuzsanna

 

2. b

Bolgár Helga

Cseke Mercédesz

Fajger Nóra

Gedeon Eszter

Haraszti Nelli

Kemény Gergely

Kitzinger Kamilla

Mészáros Hanna

Ősz Eleonóra

Felkészítő tanító: Csóriánné Áj Margit

 

2. d osztály

Bódis Bettina

Dolmány Ákos

Korányi Dorina

Ludvig Dorina

Felkészítő tanító: Cserháti Krisztina

 

SPORTSIKEREINK

Szép eredményt értek el tanulóink a Budapesti Diákolimpia Mezei-futóversenyén.
A II. korcsoport fiú versenyzői megnyerték az egyéni és a csapatversenyt is.

Az egyéni győztes: Szabó Szilárd 4.b osztályos tanuló.

A csapat tagjai:

Szabó Szilárd 4.b

Giba Előd 5.b

Kötél Márk 4. e

Szelényi Márk 4.b

Ezzel a kiváló eredménnyel kijutottak az országos döntőre, amely
2017. április 11-én, Gödöllőn kerül megrendezésre.

Gratulálunk a versenyzőknek és az őket felkészítő testnevelő tanároknak.

 

Szombaton volt a „Játsszunk együtt!” csapatverseny szuperdöntője.

 

Eredményeink:

1. évfolyam         I. hely felkészítő: Mesterné Biró Anikó

2. évfolyam:         I.hely felkészítő: Kállai Ildikó

3. évfolyam:         II. hely felkészítő: Molnár Csilla

4. évfolyam:         I.hely felkészítő: Kállai Ildikó

1. évfolyam csapattagok:
Jánosity Áron, Szaniszló Flóra, Varga Ákos, Varga Ármin, Varga Kata, Lakatos Dominik, Márkus Liliána, Váradi Kata, Bátfai Tamás, Guzmics Levente, Hudomiet Dóra, Nagy Bence

2. évfolyam csapattagok:
Fajger Nóra, Mészáros Hanna, Csákay Boglárka, Rozsnyai Anna, Ősz Eleonóra, Kónya Martin, Oláh Márton, Kemény Gergő, Szilágyi Dominik, Kenyeres Miklós, Halasi Levente, Nagy Attila

3. évfolyam csapattagok:

Bankó Richárd, Bélius András, Buzál Bora, Csikós Zétény, Farkas Dávid, Gerhardt Ábel, Kiss-Berta Júlia, Kun Szebasztián, Orbán Regina, Tóth-Hajnal Máté, Vigh Dóra, Virág Nóra

4. évfolyam csapattagok:
Rozsnyai Nóra, Barta Erika, Libor Gréta, Tillman Emma, Petrohán Zsófia, Pallai Nikolett, Szabó Szilárd, Szelényi Márk, Kötél Márk, Mészáros Vince, Birkás Szabolcs, Tóth Balázs


Összesítésben is elnyertük a Vándorkupát, idén harmadszor,
így véglegesen a miénk lett.

 

 

A kerületi atlétika versenyen iskolánk alsó tagozatos tanulói remek eredményeket értek el.

I. korcsoport
(2008- 2009-es születésűek)

fiúk IV. helyezést,
lányok V. helyezést
értek el.

Csapattagok:

Kónya Martin 2.a

Nagy Attila 2.b

Halasi Levente 2.c

Zentai Noel 2.c

Pallinger Botond 2.c

Kenyeres Miklós 2.d
Fajger Nóra 2.b

Csákay Boglárka 2.c

Rozsnyai Anna 2.c

Tóth Édua 2.c

Molnár Bettina 2.c

Szaniszló Flóra 1.a

II. korcsoport
( 2006- 2007-es születésűek)

fiúk II. helyezést,
lányok I.helyezést
értek el.

Csapattagok:

Kötél Márk 4.e

Oláh Máté 4,e

Szelényi Márk 4.b

Szabó Szilárd 4.b

Tóth Balázs 4.b

Baracsi Levente 4.d

Tillman Emma 4.b

Kollárik Flóra 4.b

Pallai Nikolett 4. c

Rozsnyai Nóra 4.e

Rozsnyai Eszter 4.e

Bélius Dorottya 4.e

Pallai Nikolett egyéni összetettben II. helyezést ért el.

Felkészítő: Kállai Ildikó

 

További részletek: http://www.18dol.hu/index.php/programok/jatsszunk-egyutt

Múzeumi nap: ZÖLDBÉKA program

Mi, a 2. évfolyam tanulói ellátogattunk a Csiki pihenőkertbe.
Izgalmas délelőtt volt! Belebújtunk honfoglaló ősein gúnyájába, megismerkedtünk használati tárgyaikkal. Szálláshelyükön, a jurtában hallgattuk a sámán dobját, ismerkedtünk szokásaikkal. Fegyvereiket is megérinthettük, sőt, még lőhettünk is az íjaikkal!

A sok érdekesség mellett versenyeztünk is. Bebizonyíthattuk, hogy ÖKO- iskolásokként mennyi mindent tudunk környezetünk védelméről: hulladékgyűjtésről, energiatakarékosságról, fűszer- és gyógynövényeinkről.

Élményekkel gazdagon és tanítóink dicsérő szavaival tértünk vissza iskolánkba, a Kandó térre.